• koszt transportu - Paczki wysyłamy za pośrednictwem kuriera Inpost lub DPD. Koszt przesyłki wynosi minimum 15 zł zł netto
  • w przypadku przesyłki za pobraniem obowiązuje dopłata w zależności od wartości zamówienia - 4zł za każdy rozpoczęty tysiąc zł netto

Producenci

19 sierpnia 2021 | Czy spóźniony zakup kasy fiskalnej online (po 1 lipca 2021 r.) pozbawia podatnika prawa do otrzymania ulgi na zakup urządzenia?

...

Za nami 3 etap wymiany kas fiskalnych na kasy online. Branże zobligowane do użytkowania kas ONLINE to:
 
  • Od 1 stycznia 2020 roku: warsztaty samochodowe, wulkanizatorzy, stacje paliw
  • Od 1 stycznia 2021 roku: gastronomia, usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaż węgla
  • Od 1 lipca 2021 roku: salony fryzjerskie, salony kosmetyczne i kosmetologiczne, usługi budowlane, lekarze, prawnicy, salony fitness
 
Niestety wielu przedsiębiorców zobligowanych do wymiany urządzenia nadal tego nie zrobiła. Co w przypadku, gdy spóźnimy się z wymianą kasy? Czy podatnik straci prawo do ulgi przysługującej na zakup kasy?
Zasadniczo nieterminowa instalacja kasy ONLINE powoduje utratę prawa do ulgi podatkowej.
 
Ale jest jeden wyjątek.
 
W sytuacji, gdy podatnik, w terminie w którym miał przejść na ONLINE miał zawieszoną działalność gospodarczą, a w momencie wznowienia działalności gospodarczej rozpocznie rejestrację sprzedaży na kasie ONLINE, to nie traci prawa do odliczenia na zakup kas ONLINE.
W pozostałych sytuacjach ulga niestety nie przysługuje.
 
Wynika to z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika (Dz. U. z 2019 r., poz. 820).

Twój koszyk jest pusty.
Tel. (42) 664-06-00
GSM: (600) 410-420

14 września 2021

Aktualizacja S4H

W związku ze zmianami w API GUS-u, w wersji 2021.40.255.907 program S4H został dostosowany do aktualnych wymagań interfejsu.

News_archive_button

Dodaj produkty, aby porównać parametry

Akceptujemy karty płatnicze