• koszt transportu - Paczki wysyłamy za pośrednictwem kuriera Inpost lub DPD. Koszt przesyłki wynosi minimum 15 zł zł netto
  • w przypadku przesyłki za pobraniem obowiązuje dopłata w zależności od wartości zamówienia - 4zł za każdy rozpoczęty tysiąc zł netto

Producenci

Kasy Fiskalne dla Radców Prawnych


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, kasę fiskalną od 1 marca 2015 r, powinien posiadać każdy radca prawny obsługujący osoby fizyczne.

Nowe podmioty mają obowiązek rozpoczęcia ewidencji w terminie 2 miesięcy od wykonania pierwszej usługi na rzecz osoby fizycznej lub rolnika ryczałtowego. 

 

Rozporządzenie Ministra Finnasów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

Elpro, wspólnie z poducentami kas fiskalnych, przygotowało specjalną ofertę dla łódzkich Radców Prawnych. 

Oferta na kasy fiskalne dla łódzkich Radców Prawnych

W przypadku zainteresowania prosimy odesłać wypełniony formularz zamówienia na adres kasy@elpro.com.pl (wzór formularza poniżej).

Formularz zamówienia

Kolejne etapy fiskalizacji.

Krok 1 - zgłoszenie liczby i miejsca używania kas  
(wzór formularza do pobrania TUTAJ)
Jeszcze przed rozpoczęciem ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy (najpóźniej dzień przed fiskalizacją) przedsiębiorca powinien złożyć odpowiednie zgłoszenie do naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego. Pismo takie służy do określenia całkowitej liczby kas, które będą wykorzystywane w przedsiębiorstwie, oraz do wskazania miejsc - adresów - instalacji sprzętu.

Krok 2 - fiskalizacja kasy

Fiskalizacja kasy jest niezbędna do rozpoczęcia wykorzystywania urządzenia w działalności. Jest to czynność jednorazowa, służąca zsynchronizowaniu pracy modułu fiskalnego z pamięcią fiskalną kasy, a zakończona wydrukowaniem dobowego raportu fiskalnego. Proces ten należy przeprowadzić w takim terminie, aby w momencie utraty prawa do zwolnienia móc korzystać z urządzenia.
Fiskalizacji należy dokonywać w obecności serwisanta, który w przyszłości będzie odpowiedzialny za obsługę przedsiębiorcy. Taki fachowiec musi być wybrany z serwisu, za który jest odpowiedzialny krajowy producent kas albo importer lub też z innego serwisu, ale posiadającego autoryzację wspomnianego producenta lub importera.

Krok 3 – zgłoszenie kasy po fiskalizacji do Urzędu Skarbowego
(gotowy formularz będzie przygotowany przez ELPRO)
Po dokonaniu fiskalizacji zarówno przedsiębiorca, jak i serwisant są zobowiązania do dokonania zgłoszenia do urzędu skarbowego w terminie 7 dni

 

Po otrzymaniu odpowiednich dokumentów, naczelnik urzędu skarbowego nadaje kasie numer ewidencyjny. Jest to numer indywidualny, dotyczący wyłącznie jednego urządzenia i odpowiadającej mu książki kasy. Podatnik jest zobowiązany do umieszczenia go w sposób trwały na obudowie urządzenia fiskalnego. Po otrzymaniu od serwisanta wypełnionej Książki Kasy, należy ją przechowywać w miejscu gdzie jest zainstalowane urządzenia fiskalne.

 

Twój koszyk jest pusty.
Tel. (42) 664-06-00
GSM: (600) 410-420

14 września 2021

Aktualizacja S4H

W związku ze zmianami w API GUS-u, w wersji 2021.40.255.907 program S4H został dostosowany do aktualnych wymagań interfejsu.

News_archive_button

Dodaj produkty, aby porównać parametry

Akceptujemy karty płatnicze